Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Beslenmesi  
Soru: Bebeğimiz: [ 4402 ]
Merhaba kizim Meyra saunda 50 gunluk 5 kilo 90 gram 57 cm boyunda anne sutu + Aptamil Ha iciyor ( AptamilHA hastaneden tavsiye etti doktorumuz benim alerjim oldugu icin sanirim)
Dogum kilosu 3 kilo 610 50 cm
Benim sorularim sunlar
Önceden aciktigi zaman elini agzina sokup emme hareketleri yapardi simdi yemek yedigi zaman tok olsa bile yapiyor acaba bu doymadigi anlamina mi geliyor..
ikincisi agzindan bazen köpuk cikartiyor normal ,mi degilse neden olabilir--
Aptamilpre kullaniyorum sutum cok az gunde 150 cc ancak cikiyor pompa yapiyorum emmiyor acaba aptamil 1 me gecmem gerekiyor..
tskr ederim
7 Kas 2007
22:21
Cevaplayan: Uzm.Dr. Murat DOĞAN  
Cevap:  
birinci sorunuz....emme refleksi bu ay için normal olup aç olduğunu göstermez...

ikinci sorunuz.... bebeklerde çoğunlukla ağızdan köpük gelmesi  dil ve yutkunma hareketinin kordinasyon becerisinin bu aylarda tam olgunlaşmamasına bağlıdır.yinede pamukçuk ve diğer sebepler açısından çocuk doktoru arkadaşlarımız görsün..

üçüncü sorunuz....pompa dışında da emziriyorsanız haftalık ve aylık kilo takibinde artım gözlenmezse mamayı denemellisiniz....

bebeğinizle mutlu günler geçirmeniz dileğiyle... 
8 Kas 2007
23:08
Cevaplayan: Uzm.Dr. Mehmet TÜRAY  
Cevap:  

         Merhaba Müjde Hanım ,


        Bebeğinizin gelişmesi çok iyi.


       Bebeklerin her hareketine bir anlam veremezsiniz.


      Ağızdan köpük gelmesi yada akıtması sık aralarla beslenme yada reflü nedeniyle de olabilir. En doğrusu periyodik kontrollerinizi yapan hekim arkadaşımızın bebeğinizi yeniden değerlendirmesi. Bence de Aptamil-1 ‘e geçmelisiniz.


                                                                                                                          Sağlıcakla kalın…


                                                                                                                       Dr.Mehmet  TÜRAY

7 Kas 2007
23:41
Cevap:  
ilk iki sorunuzun cevabını çocuğunuzun doktorunun cevaplaması daha yerinde olur.Şuan bebeğiniz için kullandığınız formül bizim adapte mama dediğimiz normal doğum kilosu 3-3.5kg olan bebeklerde iyi tolere ediyorsa ilk 6 aya kadar kullanabildiğimiz formüldür.sayet bebeğiniz doygunlukla ilgili problemi varsa ve hızlı kilo alıyorsa kullandığınız formülün yarı adaptesi olan APTAMİL 1 e geçebilirsiniz.
9 Kas 2007
21:13
Cevap:  
müjde hanım; bebeğin emme reflexi normal bir davranıştır .Eğer geviş getiriyor gibi büyük miktarlarda sekresyon çıkarmıyorsa bu da normaldir ki ben anlattıklarınızdan böyle birşey düşünmedim(gelşim normal geçirilmiş akciğer enfeksiyonu yok)Aptamil HA ile devam edebilirsiniz
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek