Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Dahili Çocuk Hastalıkları fatma 
Soru: Bebeğimiz: [ 10960 ]
merhaba tüm doktorlarımıza...bebeklerde gaita tahlili nasıl yapılıyor?evde alıp hemen hastaneye götürebilirmiyiz?açıklarsanız çok sevinirim çünkü bu konu hakkında hiç bilgim yok.şimdiden teşekkür ederim.
Cevaplayan: Uzm.Dr. Barış İLHAN  
Cevap:  
Merhaba...

Kibrit kutusuna koyup götürebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın...
Cevaplayan: Uzm.Dr. Asaf GÜVEN  
Cevap:  
 

  Bebeğin bezini ters bağlayın.

  Bezle veya temiz bir kaba alarak en kısa sürede hastaneye götürün.
Cevap:  
Merhabalar

Öncelikle gaita almadan bebeğinizin bezini ters bağlayın

Mikrobiyolojik incelemeye alınacak gaita  bir saat içinde incelenmelidir. Ancak hastane ve/ veya polikliniklerin yoğunluğunu göze alarak ilk 30 dakika içinde bu merkezlere ulaştırmanız daha uygun olacaktır.

 Eğer bu sağlanamıyorsa uygun koruyucu ortamlarda saklanmalıdır. Dışkı steril veya çok temiz yıkanmış kaplar içine alınmalıdır.


Tanı için çok zaman tek dışkı örneği alınmaktadır. Bu yetersizdir. Gerçek tanıya ulaşmak için en az 3 dışkı örneği alınmalıdır.

saygılarımla
Cevaplayan: Uzm.Dr. Melek GEZER  
Cevap:  
merhabalar. evet temiz plastik bir kaba alarak 30 dakika içinde hastaneye ulaştırmak üzere evet evde gaita alabilirsiniz
Cevap:  
Hasta gaita yaptıktan 30 dakika içinde laburatuvara götürmniz gerekir.
Üye Ol
Sağlık Hukuku ağırlıklı hizmet veren Yılmaz&Özkaya Hukuk Bürosu açılmıştır. Ayrıntılı bilgi için www.yilmazozkayahukuk.com adresini ziyaret edebilirsiniz

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek