Arama Sonuçları

  Toplam 1 sayfa - Şuan 1. sayfadasınız.   [ İlk sayfa ]  [ Önceki sayfa ]  [ Sonraki sayfa ]   [ Son sayfa ]  

3 Haz 2008
20:08
Okunma: 387
Merhaba, Benim iki adet sorum olacak. 1. Kızım 2.5 yaşında ve 14 aylıktan bu yana çişini tuvalete yapıyordu. Yalnız geçen sene sonbaharda bir ateşli böbrek iltihaplanması yaşadı ve iyileştikten sonra yaptırmamız gereken kontroller için sonda ile idrar alınarak tahlil yaptırılması önerilmişti ancak doktor sonda ile idrar almayı başaramadı ve çocukta korkuya neden oldu. Bu olay sonrasında tuvalate girmek istememeye başladı. Altını bağlatmak istemiyor ama tuvalate de gitmeyip altına yapıyordu. Sonra bez bağlamamızı istedi. Bir süre de bu şekilde devam etti. Son 1.5 - 2 aydır altına çok nadir kaçırıyor çişini tuvalete yapıyor ancak kendisi çişi geldiğini söylemiyor. Ancak biz sık sık sorup götürürsek yapıyor bazende yok diyor ve sonrasında altına yapıyor. Şuanda böbrek reflusu için tedavi görüyor. Bazen hastalığı ile ilgili bir durum mu diye düşünüyoruz ancak çişini çok fazla tutmaktan kaçırdığı anlaşılıyor. Ona çişini söylemesi için nasıl bir yol izleyebiliriz? 2. sorum ise şuanda 2,5 aylık bir oğlumuz var. O doğduğundan beri sanırım kıskançlıkla birlikte her işini ağlayarak yaptırmaya çalışıyor. Şekere ve çikolataya aşırı düşkünlük başladı. Yemek doğru düzgün yemiyor ama bunun yerine şeker ve çikolata yemeye bayılıyor. Eğer istediğini yapmazsanız da sinir krizi geçiriyormuş gibi ağlamaya başlıyor. Bu tür durumlarda ne yapmamız gerekli. Onu şeker ve çikolata sevdasından nasıl vazgeçirebiliriz? Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Toplam 1 sayfa - Şuan 1. Sayfadasınız

[ İlk sayfa ]  [ Önceki sayfa ]  [ Sonraki sayfa ]   [ Son sayfa ]  

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek