Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi suzi 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
Murat Bey sitenin tüm okuyucuları gibi ben de yardımlarınız için ne kadar teşekkür etsem de azdır diye düşünüyorum.Ailenizle beraber sağlıklı ve uzun bir ömür yaşayın inşallah.9 aylık kızım İYE olmuştu.70 bin koloni E. coli.İlaca başlanmamıştı.1 hafta sonra yeşil,kahverengi ve biraz da kanlı akıntı oluştu 1 kere.Başka dr a götürdüm.Tekrar idrar tahlili yapıldı başlangıçta 7-8 olan lökosit çıkmadı,5 eritrosit çıktı ve idrarda hemoglobin pozitif çıktı.kanda crp ve aso ise negatif.Supraxpediatrik günde 4cc başlandı.Yeni kültür sonucu daha çıkmadı.1.İdrardaki kan tehlikeli mi?Tahlilde değer belirtilmemiş.2.Bu portalının 2007 sorularının cevaplarında supraxın çok iyi olmadığını ve direnç göstermesine neden olduğunu okudum,bebeğime zararlı ise başka ilaca başlayayım mı?3.Daha önce akıntıya vajinit olabilir demiştiniz suprax buna da iyi gelebilir mi?Bebeğim hiçbirşey yemiyor sadece 24 saat içinde 500cc anne sütü,1 elma suyu,50gr yoğurt zorla!Bebeğim gelişme sıkıntısı çeker mi,ne yapayım?
12 Mar 2010
08:59
Cevaplayan: Uzm.Dr. Murat AYDIN  
Cevap:  
suzi hanım öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkürler.
idrarda kan çıkması idrar yolunda enfeksiyon olduğunda ve vaginit durumlarında olabiliyor,verilen ilacı rahatlıkla kullanın. idrar kültürü sonucuna göre durum değerlendirilmesi yapılır.gerekirse böbreklerin usg si yapılır.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek