Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Dahili Çocuk Hastalıkları Duygu 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
9aylik olan bebeğimde 4gün önce ani başlayan ateş oldu takibinde olduğu doktoru tarafından otitis media tanısiyla antibiyotik başlandı 4.gün sabahı başlayan ve akşam saati gittikçe artan kol ve bacakta nadir olan basmakla solan kızarıklıklar oldu antihistaminik verdim antibiyotik allerjisimidir acaba? Ne yapmam gerekir, şimdiden teşekkürler...
5 Ağu 2012
11:17
Cevaplayan: Prof.Dr. Sami ÖZTÜRK  
Cevap:  
İyi günler.
Antibiyotik allerjisi olsa biraz daha belirgin yakınmaları olurdu diye düşünüyorum. Geçirilen enfeksiyona bağlı, ateşe bağlı döküntülerde olabilmektedir. Yakınmalar devam etmezse artmazsa ilaca bağlı düşünmeyiz. Muayene eden doktorun muayene bulguları va hastalığın seyri önemli. Doktor kontrolünde tedaviye devam.
Geçmiş olsun dileklerimle.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek