Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Cerrahi Çocuk Hastalıkları serpil ata 
Soru: Bebeğimiz: [ 23411 ]
Merhabalar,
Benim oğlum 14 aylık. Ön dişlerinde kararma oldu, özellikle iç tarafında daha çok. 1 yada 2 ay kadar ferrum kullanmıştım ve bırakmıştım.Zymafloreu nette araştırıken gördüm. Ancak doktorumuz bize hiç bahsetmedi. Acaba şu andan itibaren kullansam etkisini görürmüyüz? Yada ne kullanmalıyım?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.....
6 Şub 2013
15:32
Cevap:  
Merhabalar,
Bahsettiğiniz kararmaların, demir şurubu kullanımına bağlı sadece dış renkleşme mi yoksa çürüme mi olduğu bir çocuk diş hekimi tarafından değerlendirilmelidir. Her iki durumda da Zymafluor kullanmanız kararmaları yok etmeyecektir. Geçmiş olsun,
Saygılarımla..
7 Oca 2013
10:28
Cevap:  
Kullandığınız demir preparatı dişlerde lekelenmeye sebebiyet vermiştir. Ancak flor uygulaması dişlerde beyazlamaya neden olmaz, yani lekeleri çıkarıcı bir etkisi yoktur, diş minesinin yapısına bağlanarak çürük oluşumuna karşı daha dirençli olmasını sağlar. Dişlerdeki lekelenmeler ile ilgili bir çocuk diş hekimine muayene olmanızı öneririm. Sağlıcakla..
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek