Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Dahili Çocuk Hastalıkları pınar 
Soru: Bebeğimiz: [ 9350 ]
merhabalar. Kızım 14 aylık. iki gün öncesine kadar gece uykuları çok güzeldi saat 23:00 de yatar 03:00 de mama için kalkardı. Ondan sonrada sabah 11:00 a kadar uyurdu. Fakat 2 gecedir sık sık sürekli ağlayarak uyanıyor yada o şekilde uykuya dalmaya çalışıyor. Karnı aç olmuyor sütünü içip yatıyor çünkü. Sebebini bir türlü bulamadım. Oturduğumuz yer iklim itibariyle çok sıcak. Geceleri bile uyutmayan bir sıcak oluyor. Acaba kızım bu sıcaklar yüzünden gece uyuyamıyor olabilir mi? Birde kızımın ensesinde çene altında ve kollarında sıcaktan kaynaklanan (bizim buralarda isilik) denen küçük küçük kırmızı noktalar var gece onu uyutmuyor olabilirmi? Bu kızarıklıklar içinde bana tavsiye edebileceğiniz bir krem yada pomat varmı? Şimdiden teşekkürler.
25 Haz 2008
20:48
Cevaplayan: Uzm.Dr. Murat AYDIN  
Cevap:  
sıcaklardan dolayı uyumuyor olabilir.

kolundaki kızarıklıklar eğer kaşınıyorsa kalmosan losyon kullanabilirsiniz.

çocuğun odasını serin tutun ve böyle takip edin uyumasını.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek