Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi ışık 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
Merhaba,
4 aylık bir kızım var. Sol alt kaburga kemiği sağ alt kaburga kemiğine göre bariz daha dışarı çıkık durduğunu farkettim. Sanki bir kütle varmış gibi görünüyor. Dokununca acı vb. tepki göstermiyor. Bugün aşı için gittiğimizde sağlık ocağındaki doktor elle muayene ettikten sonra iki kemik arasında gerçekten fark olduğunu röntgen çekilmesini ve bir pediatri uzmanına göstermemi söyledi. Elbette doktora gideceğim ama bu durum çok endişelenmemi gerektiren bir durum mudur? Sebebi ne olabilir? herhangi bir çocuk doktoruna mı götürmeliyim ya da farklı bir uzmana mı göstermeliyim? Götüreceğim uzman konusunda yol gösterebilirseniz sevinirim.
5 Ara 2008
23:06
Cevaplayan: Uzm.Dr. Murat AYDIN  
Cevap:  
bu kemik yapılarından kaynaklanıyor ve önemli olmadığını düşünüyorum.
ancak rahatlamanız açısından çocuk hekimine gitmeniz uygun olur.
5 Ara 2008
21:59
Cevap:  
bir akciğer filmi ile kemikler görülecektir endişe edecek bir durum olduğunu sanmıyorum. kaburgaların birleşme anomalisiveya tamamen norml bir durumdur. ortopedi doktorunada götürebilirsiniz.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek