Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Beslenmesi Arzu 
Soru: Bebeğimiz: [ 89 ]
merhaba

bebeğim 8 aylık birkaç gündür rahatsızdı peditus ve profenid kullandık..... bugünde bebeğimin saç diplerinde ve sırtında kırmızı dalgalanmalar oluştu biraz pütürlü gibi acile götürdük oradaki dahiliye uzmanı alerji olduğunu söyleyerek atarax şurup yazdı ..... peki bu atarax şurup anksiyete bozukluğunda kullanılmıyor mu.... alerji içinde bebeğime rahatlıkla içirebilirmiyim.... saygılarımla
8 Ara 2006
10:13
Cevaplayan: Uzm.Dr. Mehtap KILIÇ  
Cevap:  
Arzu Hanım, geçmiş olsun. Bu konuya daha önce değindiğimi düşünüyorum ama tekrarlama ihtiyacı hissettim. peditus içerisinde ağrı kesici ve ateş düşürücü olan parasetamol (asetaminofen) içerir. bir de profenid kullandığınızda ikinci bir ağrı kesici ateş düşürücü kullanmış oluyorsunuz. 8 aylık bir bebeğe neden benzer etkili iki ilacı birden kullanıyorsunuz. profenid ketoprofen içerir ve düşüremediğiniz ateşte kullanırsanız daha iyi olur. ayrıca yan etkilerine bakarsanız alerjij döküntüler yapabildiğini de görürsünüz. bir diğer önemli nokta da iki ateş düşürücü ile bebeğinizin vücut sıcaklığını normalin altına düşürebilirsiniz (hipotermi). sağlıklı günler dilerim.

 
7 Ara 2006
20:04
Cevaplayan: Uzm.Dr. HALİT ÖZKAYA  
Cevap:  
Merhaba,

Atarax şurup bebeklerde ve çocuklarda sıklıkla alllerjik rahatsızlıklarda kullanılabilen bir allerji şurubudur. Tüm ilaçlar hakkında bilgiler aşağıdaki linktedir.

 


 

İçerdiği etken madde

Hydroxyzine HCl,25 mg Şurup:Hydroxyzine HCl,2 mg/ml

 

Google a  hydroxyzine HCL   ile birlikte baby veya child ve bir de  safe veya safety (güvenlik) kelimelerini eklerseniz bu ilacın çocuklarda kullanımının güvenli olduğuna dair sayısız literatüre ulaşabilirsiniz.

Saygılar

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek