Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Dahili Çocuk Hastalıkları Didem 
Soru: Bebeğimiz: [ 7829 ]
kızımın geçen hafta pazar günü gözleri ve ağzının kenarlarında kızarma ile sorunumuz başladı.Pazar günü sabah sosis yedi ama daha öncede birçok defa yedi ,dışarıda az da olsa baharatsız ezo gelin çorba verdim Pazartesi günü doktorumuzu aradık
Kendisi 5 gün boyunca 1 çay kaşığı Zytrec diye bir surup içmemizi önerdi. Ertesi gün daha kötü olunca kendisine muayeneye götürdüm O da muayene ettikten sonra cild doktoruna sevk etti. Cilt doktoruda hem ağzı hem vucudu için merhem verdi ayrıca tavegly diye bir başka surup verdi. Ama bana muayene pek tatmin edici gelmedi. Ertesi gün Prof dr Nihat Sapan bey var onun muayenesine götürdüm kendisi alerji olduğunu söyledi Bize antibiyotik bir surup verdi ve tavegly surubuna devam edelim dedi. Ayrıca bizden kan testi yaptırmamızı istedi. Şişleri indi ağzının yaralarıda kabuk kabul oldu Yalnız gözlerine sanırım kaşınırken dağıttığından göz pınarları da iltahaplı.Bu alerjiden önce bebeğim rota virusü geçirdi. Ve emadür fitil ve reflor toz kullandık Acaba bu aralar çok fazla ilaç kullanmakta yapmış olabilir mi alerjiyi ? Alerji olmadan 2 gn önce küçük bir parça çikolata yedi . 2 gün sonra alerji ortaya bu şekilde çıkar mı ?
16 Şub 2008
14:30
Cevaplayan: Uzm.Dr. İlhan ASYA TANJU  
Cevap:  
katkı maddesine bağlı olabilir  dediğinz reflora bağlı olamaz emedurda düşük ihtimal . tespit etmek zordur ve bir kez oldu diye aman neye karşı allerjisi olmuş diye derin araştırmalara girmek yersiz. devam eden şikayetleri olursa yda hayatını etkilerse o zaman araştırmak gerekir. kullandığınız allerji şurubuna devam ediniz.
15 Şub 2008
15:25
Cevaplayan: Uzm.Dr. Rıdvan GÜÇLÜ  
Cevap:  
Merhaba  atarax şurup  verebilirsiniz Muhtemel katkı maddesi ya da yediği başka bir şeye bağlı olmuştur.

 
15 Şub 2008
16:45
Cevaplayan: Uzm.Dr. R.Süha ÜNÜVAR  
Cevap:  
Alleriyi yiyecekler , ilaçlar , enfeksionlar , parazitler vb . şeyler yapabilir. Ama sorunuza yanıt vermek için allerji mi nedir kesin tanı bilgimiz olmalı. Yani tıbbi ismi nedir? Blki sonra yanıt vermek olasıdır.

 

Dr.süha ünüvar
15 Şub 2008
11:23
Cevaplayan: Uzm.Dr. Barış İLHAN  
Cevap:  
Merhaba...

Tavegly şuruba ilave olarak çok kaşıntısı varsa atarax şurup eklenebilir.

Muhtemel katkı maddesi ya da yediği başka bir şeye bağlı olmuştur.

Sağlıcakla kalın...
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek